Realizacje

Dom Małgorzaty i Tomasza

Dzisiaj prezentujemy realizację remontu domu dla wspaniałych ludzi Tomasza i Małgorzaty w woj. wielkopolskim o powierzchni 350 m2, uzyskanej po aranżacji i przebudowie.

Remont trwał 2,5 roku. Największym wyzwaniem była zmiana konstrukcji ścian nośnych oraz zaplanowanie nowej funkcji domu wraz z usunięciem antresoli, wraz z dopasowaniem stylu do właścicieli

Najpierw o domownikach, bo to klient jest u nas gwiazdą i dla niego robimy wnętrza.

Zbadaliśmy ich potrzeby. Po kilku godzinach naszych analiz wyszło, że przez ostatnie kilkanaście lat użytkowali dom wraz z dziećmi. Dzieci dorosły i wyprowadziły się z domu, a ich potrzebą było zamieszkać we wnętrzu dostosowanym do ich teraźniejszych wymagań. Są bardzo rodzinni i towarzyscy. Chcieli również stworzyć przestrzeń dla przyjeżdżających dorosłych dzieci, którzy odwiedzają swoich rodziców teraz, wraz z wnukami

Zaraz po analizie potrzeb przystąpiliśmy do pracy kreatywnej. Zawsze zaczynamy od analizy potencjału domu, a w tym przypadku znaleźliśmy trzy wspaniałe zalety. Były to jego możliwości: stworzenie przestrzeni do życia na 1 poziomie (drugie piętro stworzone dla gości), otoczenie i styl.

Wiedzieliśmy, że odpowiednim podziałem przestrzeni możemy zrealizować ich pierwszy cel - zbliżyć do siebie. Dlatego tak postawiliśmy z architektem ściany, by było dużo przestrzeni wspólnej i łatwa komunikacja. Dziś wiemy, że zadziałało - niedawno nam mówili, że znacznie więcej czasu spędzają w domu, a przestrzeń jest taka, że ukierunkowuje ich na dodatkowe spotkania rodzinne. Rewelacja.

Kolejna cecha tego domu jest otoczenie - jest położony przy lesie i polach. Jeśli podoba Wam się widok saren które można oglądać z tarasu wychodząc z przestronnej sypialni, bycie budzonym przez śpiew ptaków, jak cenicie świeże powietrze i chcecie żyć zdrowo, to takie miejsce jest dla Was.

Dodatkowo ważne też było by podnieść wartość nieruchomości oraz zmienić styl. Dlatego materiały użyte do wykończenia były najwyższej jakości, oraz robione na zamówienie. Małgorzata ceni sobie jakość i każdy element domu dobraliśmy tak, aby spełniał jej wymagania. Oboje uwielbiają dużą, jasną przestrzeń i byli otwarci na rozwiązania, a styl dobraliśmy właśnie pod nich.

Jesli ten opis Ci sie spodobal, to to koniecznie obejrzyj film

- to wnetrze trzeba poczuć i zobaczyć by doswiadczyć jego możliwości.

Omnicreatio

Zainspirowany?

Zadzwoń do nas i porozmawiajmy.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

Marlena Śmiechowska z Omnicreatio,
tel. +48 888 607 758

Galeria

Każda opowieść się kiedyś kończy...

Sprawdź inne historie