FAQ

Służymy pomocą

Projektowanie wnętrz jest skomplikowanym przedsięwzięciem, dlatego postanowiliśmy stworzyć dział FAQ - najczęściej zadawanych pytań. Znajdziesz wśród nich wiele wyjaśnień dotyczących samego projektowania i aranżowania, a to pozwoli Ci lepiej zrozumieć cały proces. Zapraszamy do lektury!

Omnicreatio

Jakie wnętrze wybrać?

Odpowiedź na to najtrudniejsze pytanie nie jest możliwa bez wielowymiarowej analizy potrzeb klienta. Uważamy, że jest ona absolutnie najważniejsza w całym procesie realizacji projektu. Dopiero dzięki niej jesteśmy w stanie określić zmienne umożliwiające prawidłowy i zakończony sukcesem przebieg prac. Wśród nich należy wymienić:

 • aspekty logistyczne zanim zabierzesz się do wyboru stylu projektowania i analizy pozostałych potrzeb, powinieneś określić możliwości logistyczne przestrzeni, którą aktualnie masz. Wśród nich uwzględniamy rozmiar powierzchni, ilość pokojów, nasłonecznienie. Bez tych aspektów projekt byłby wykonany błędnie i nie spełniałby swojej funkcji i nie byłbyś zadowolony.
 • aspekty finansowe koszt rynkowy metra kwadratowego projektu zależy od jego lokalizacji w Polsce i od jego wielkości. Kształtuje się na poziomie od 50 zł przy projektach większych (powyżej 200 m2) do 500 zł, w przypadku projektów mniejszych ( poniżej 100 m2 ) od 100 zł . Projekt zależy przede wszystkim od rozmiaru pomieszczeń, rodzaju i ilości prac, jakości produktów i rodzaju sprzętu. Mieszkanie 50—metrowe można urządzić zarówno za 4 tysiące złotych (samo malowanie ), jak i za 1.000.000 złotych (które będzie nadawało się do sesji zdjęciowej w magazynie). Uwzględniając aspekt finansowy należy więc kierować się własnymi możliwościami ekonomicznymi, a także faktycznymi potrzebami - dopiero po ich poznaniu można określić, jakiej ceny można się spodziewać.
 • aspekty osobowe kto będzie użytkownikiem pomieszczeń? Weź pod uwagę zarówno domowników wraz z ich preferencjami, jak i odwiedzających Was gości i sąsiadów. Potrzeby dzieci są zupełnie inne (praca domowa przy biurku lub skakanie na łożku) niż rodziców (szukających relaksu i chcących odpocząć po pracy). Jeszcze inaczej spojrzy na pomieszczenie towarzyski singiel organizujący w nim klimatyczne imprezy, czy wielopokoleniowa rodzina chcąca w tym domu spędzać wspólnie czas ze sobą. W czasach home office, dom może też być idealnym rozwiązaniem do zdalnego pracowania, co da możliwość stworzenia biura zapewniającego work life balance. Dlatego tak ważne jest uwzględnienie wszystkich ludzi, którzy z tych pomieszczeń będą korzystać.
 • aspekty funkcyjne projekt powinien być budowany w oparciu o określone cele. Można w nim spędzać czas z rodziną, pracować w home office, przyjmować zaproszonych znajomych, uczyć się ze spokojem i w koncentracji, kąpać się w basenie, odpoczywać na wygodnej sofie lub na hamaku, medytować we właściwym otoczeniu, budować wizerunek w przypadku załatwiania w nim spraw zawodowych, uprawiać sport na zaprojektowanej bieżni, bawić się z dziećmi, spędzać czas ze zwierzętami, randkować z partnerem podczas romantycznej kolacji, dbać o zdrowie i inne. Dopiero po określeniu przeznaczenia pomieszczeń można wziąć się do ich projektowania.
 • aspekty estetyczne w przypadku projektowania ogromną rolę odgrywa kwestia estetyki. Aranżacje są robione w różnych stylach i każdy z nich charakteryzuje się innym doborem akcesoriów i kolorystyki, kształtem, sposobem wykonania, emocjonalnym klimatem, przeznaczeniem, rodzajem i intensywnością światła oraz wieloma innymi czynnikami. Style projektowania są klasyfikowane w oparciu o zasady określonej szkoły i filozofii myślenia i ukierunkowują odbiorcę na traktowanie pomieszczeń jako, poza jego praktycznym wydźwiękiem, także dzieła sztuki.

Podsumowując, by prawidłowo zrobić projekt i być z niego naprawdę zadowolonym przez długie lata, trzeba wziąć pod uwagę logistykę, pieniądze, użytkowników, przeznaczenie i wygląd.

Omnicreatio

W jakich stylach można projektować pomieszczenia?

W dziedzinie projektowania istnieje wiele stylów, które mogą stanowić inspiracje dla wszystkich projektujących. Poniżej pokusiliśmy się o krótką charakterystykę każdego z nich ze zwróceniem szczególnej uwagi na ich unikalne cechy. Te kierunki szkół projektowania są wyznacznikiem istniejących standardów, ale nie substytuują indywidualnych potrzeb każdego z nas. Jeśli więc Twoja wyobraźnia zabierze Cię w kierunku projektów hollywood glam z domieszką elementów skandynawskich, to właśnie w tym kierunku nasi projektanci będą puszczać wodze swej kreatywności. Ważne jest jednocześnie, by unikać błędów estetycznych poprzez łączenie ze sobą elementów niepasujących. Piękny projekt rodzi się w sercu i umyśle jego użytkownika, a powstaje pod kreską naszego wykwalifikowanego projektanta.

 • Transitional Interior Design
 • Traditional Interior Design
 • Modern Interior Design
 • Eclectic Interior Design
 • Contemporary Interior Design
 • Minimalist Interior Design
 • Mid Century Modern Interior Design
 • Bohemian Interior Design
 • Modern Farmhouse Interior Design
 • Shabby Chic Interior Design
 • Coastal Interior Design
 • Hollywood Glam Interior Design
 • Southwestern Interior Design
 • Rustic Interior Design
 • Industrial Interior Design
 • French Country Interior Design
 • Scandinavian Interior Design
 • Mediterranean Interior Design
 • Art Deco Interior Design
 • Asian Zen Interior Design

domy sportowe - przeznaczone do uprawiania sportu - maja sprzęty, mini siłownie, bieżnie, pozwalają na chudnięcie i rozwój swego ciała, zdobywanie określonych wyników sportowych

domy wizerunkowe - mają robić wyjątkowe wrażenie, pokazać status mieszkańców, są drogie, oparte o najbardziej jakościowe i ekskluzywne meble oraz wykończenie, przypominają dzieło sztuki

domy energetyczne - realizują potrzeby duchowe/religijne, dają możliwości bycia obecnym, są oparte o rytuały, filozofie rozumienia świata z różnych kultur i krajów, są artystyczne i niepowtarzalne, „magiczne”

domy towarzyskie - przeznaczone dla znajomych, zapraszanie ludzi do siebie na imprezy, miejsce do rozmów i jedzenia - korzyścią jest spędzanie większej ilości czasu ze znajomymi

domy rodzinne - przeznaczone dla dzieci i rodzin (także ze zwierzętami,) miejsce do zabaw, bezpieczne i odporne na zniszczenia meble, bezpieczne powierzchnie, korzyścią jest wychowywanie dzieci w stymulującym ich rozwój środowisku, hamowanie ich negatywnych zachowań (np. ciągle tablet), spędzanie więcej czasu razem jako rodzina

Omnicreatio

Ile czasu trwa i z czego składa się usługa projektowania?

Proces projektowania w Omnicreatio trwa miedzy 30- 90 dni (ten czas można skrócić usługa ekspresowa) i składa się z wymienionych poniżej, określonych w czasie, etapów. Symulacja dotyczy projektu pomieszczenia o wielkości 100 metrów i może ulec zmianie w zależności od jego wielkości i zakresu pracy.

Natomiast w sumie zaprojektowanie i aranżacja pomieszczeń wynoszą między 3-12 miesiące.

Omnicreatio

Kiedy najlepiej zaplanować projektowanie poprzedzające remont?

Projektowanie pomieszczeń należy zacząć jak najszybciej po podjęciu decyzji - dzięki temu uniknie się niepotrzebnego zwlekania i ruszy z realizacją.

Omnicreatio

Czym się kierować wybierając projektanta?

Polski sektor projektów wnętrz podlega takim samym prawom rynkowym jak każdy inny, ale ma swoją specyfikę. Firmy w nim działające to najcześciej własne działalności gospodarcze oparte o prace projektanta - freelancera, zarządzającego intuicyjnie. Działają one lokalnie, a projekty wykonują przede wszystkim na bazie swych osobistych preferencji i możliwości przestrzennych i finansowych klienta. Nie oferują tym samym klientowi wszystkich możliwości, bo nie mają fachowców, którzy mogą zrobić określone projekty albo brakuje im umiejętności obsługi klienta czy właściwych materiałów. Realizacje traktują przede wszystkim przez pryzmat estetyczny i cenowy, rzadko kiedy uwzględniając (co wynika z braku wiedzy psychologicznej) inne kluczowe aspekty dotyczace potrzeb klienta (w tym emocjonalnych, relacyjnych, funkcyjnych). W efekcie wiele projektów jest nietrafionych, bo albo projektant kieruje się swymi (a nie klienta) upodobaniami albo klient inspiruje się projektem z kolorowego magazynu i nie przechodzi przez wielowymiarową analizę potrzeb, która stworzyłaby mu dom pod jego faktyczne oczekiwania.

Wybór firmy projektowej jest wobec powyższego kluczowy, bo dopiero odpowiedni fachowcy są w stanie zrealizować wszystkie - te nazwane, jak i nienazwane - potrzeby klienta. Przy tym wyborze należy się kierować:

 • ilością realizacji (im wiecej ich zrobiła, tym większe ma doświadczenie)
 • jakością realizacji (im ładniejsze zrobiła, tym większa szansa Twojego zadowolenia)
 • referencjami klientów (im wiecej ich zebrała, tym bardziej wiarygodna)
 • obecnością w mediach (im częściej w nich wystepuje, tym lepsza ma markę)
 • profesjonalizmem obsługi (im jest większy, tym skuteczniej Cię obsłuży)
 • wiedzą pracowników (im wiecej umieją, tym lepiej zrealizują usługę)
 • osoba lidera (im efektywniejszy przywódca, tym lepiej zarzadzana firma)
 • filozofia firmy (im precyzyjniej określone wartości, misja i wizja, tym bardziej godna zaufania)

Kierując się powyższym, dokonasz najlepszej decyzji dotyczacej wyboru firmy projektowej . Wierzymy, że takim właśnie wyborem jest Omnicreatio. Skontaktuj się z nami.

Omnicreatio

Jakie wyposażenie i produkty wybrać?

Jeśli nie jesteś pasjonatem wnetrzarstwa i nie masz wiedzy z jej zakresu, życzliwie sugerujemy oddać odpowiedź na to pytanie naszym pracownikom. Najważniejsze dla Ciebie, jako użytkownika pomieszczeń, jest otwarte odpowiadanie na pytania naszych pracownikow mające na celu wielowymiarową analizę Twoich potrzeb.

Analogicznie przedstawia się sprawa z produktami. Klient kupuje tanią lampę wzorowaną na zachodnim jakościowym produkcie, która się mu spala w krótkim czasie. Albo nie uwzglednia stylu w którym jest skomponowana całość i nabywa produkt, który źle wygląda. Błędem też może być wybór produktu bez wzięcia pod uwagę jego montażu i przeznaczenia, co skutkuje potem przykładowo pękającymi ścianami lub odpadającą farbą, która nie jest odporna na promienie UV. By uniknąć takich błędów, najlepiej oddać projektowanie i realizowanie budowy specalistom w tej dziedzinie.

Omnicreatio

Jaki sprzęt kupić?

Podobnie jest ze sprzętem – można zakupić zarówno robota odkurzającego irobot za kilkanaście tysięcy z czujnikami ścian i gpsem, jak i 10—krotnie tańszy niebrandowy produkt produkcji azjatyckiej, który nie pochodzi dłużej niż jeden sezon i nie ma do niego części zamiennych. Klient, który nie ma orientacji w tych produktach może niepotrzebnie kupić coś drogiego gdyby kierował się ceną albo wyrzucić pieniądze na sprzęt kiepskiej jakości gdyby tylko kierował się ceną. Dlatego tak ważna jest w Omnicreatio analiza potrzeb odbiorcy, by doradzić mu odpowiednie produkty w oparciu o jego faktyczne oczekiwania.