Realizacje

Dom Doroty i Bogdana

Zrobiliśmy dla nich aranżację domu towarzysząc im już przy wyborze działki, poprzez współpracę z architektem od bryły domu. Ich głównym oczekiwaniem było wybudowanie swojego domu i wyprowadzenie się z miasta.

Zbadaliśmy ich potrzeby i wyszło nam po kilku godzinach naszych analiz, że oboje chcą, by ten dom był dla nich miejscem do wygodnego życia, odpoczynku i relaksu. Bogdan jest przedsiębiorcą i pracuje za granicami Polski. Razem z Dorotą mają synów, którzy dziś są już dorośli i mają swoje rodziny. Ten dom więc miał dodatkowe znaczenie, a mianowicie jest kolejnym etapem i kamieniem milowym ich życia.

Funkcjonalność to podstawowa cecha. Dom był tworzony od podstaw wraz z biurem architektonicznym i można śmiało użyć metafory że „ jest wyszyty na miarę”. Każde pomieszczenie było przemyślane wg. ich preferencji stylu życia i funkcjonowania. Przykładowo otwarta kuchnia, lecz z możliwością odzielenia i zastosowaniem 2. pochłaniaczy w celu uniknięcia zapachów gotowanego obiadu w całym domu, salon z widokiem na jezioro, osobna sypialnia połączona z garderobą i salonem kąpielowym, czy inne pomieszczenia techniczne w postaci przestronnej pralni, która w tradycyjnych projektach jest standardowo niewielka.

Kolejna cecha tego domu to okolica, styl i materiały.

Oboje cenią sobie przestrzeń i naturę, stąd dom położony jest nad jeziorem, a ogromne przeszklenia pokazują ten widok w salonie i na antresoli. To było ich marzenie. Szczególnie, że na górze, na antresoli powstaje biblioteka dla Bogdana, który uwielbia czytać i może w międzyczasie delektować się tym widokiem. Są zgraną parą. Bogdan jest bardzo wyrozumiały. Wybierając wspólnie z Dorotą materiały do ich nowego domu akceptował bardziej kobiece i klasyczne elementy wystroju jak np. w sypialni czy garderobie, a ona mogła spełnić swoje marzenie. Styl domu jest połączeniem klasyki i nowoczesności, co widać na poniższych zdjęciach.

Jeśli ten opis Ci się spodobał, to koniecznie obejrzyj film!

- to wnetrze trzeba poczuć i zobaczyć by doswiadczyć jego możliwości.

Omnicreatio

Zainspirowany?

Zadzwoń do nas i porozmawiajmy.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

Marlena Śmiechowska z Omnicreatio,
tel. +48 888 607 758

Galeria

Każda opowieść się kiedyś kończy...

Sprawdź inne historie